Zkouškové termíny

Víte, že…

  • Termíny pro ukončení předmětů musí být vypsány nejméně 2 týdny před zahájením zkouškového období?
  • Jejich počet musí odpovídat počtu zapsaných studentů?
  • Výsledek ukončení předmětu musí být zaznamenán do ISu nejpozději do 7 pracovních dnů?

Neděje se tak? Napište nám: poradci (zavináč) muni.cz

Případné případy nedodržování těchto povinností se budeme snažit napravit (komunikací s vyučujícím, případně jeho nadřízenými). Budeme tak činit zcela ANONYMNĚ – tj. bez uvedení toho, kdo nás na problém upozornil (viz naše zásady).

Víme, že jsou předměty, na nichž probíhá přihlašování ke zkouškám podobně jako zápis do seminárních skupin – student přesně ví, kdy budou termíny vypsány (několik týdnů před začátkem zkouškového období), a také, kdy se na ně bude možné přihlašovat. Koncem listopadu (případně v jiný stanovený měsíc) si tak může v klidu prohlédnou jaké má možnosti, v klidu si to promyslet a v určitý den (koncem listopadu/dubna) v 17:00 se na ně prostě nakliká. Má potom dost času si rozplánovat studium, práci, dovolenou…

Víme ale také o fakultách, kde studenti tráví v posledních týdnech výuky čas neustálým kontrolováním ISu, zda už náhodou někdo nevypsal termíny…aby se na ně mohli napsat, jak se jim to hodí.

Někteří studenti si také vzájemně sdělují přihlašovací údaje, protože sami nemají přístup k internetu právě ve chvíli, kdy jim kamarád napsal sms typu “jsou tam termíny, rychle se přihlaš”. A pochopitelně, někam se kliknout musí.

Jsou dokonce i předměty, na něž se studenti nepřihlašují pomocí ISu, ale píší se na papír, který vyučující donese do hodiny. Pravidlem se pak stává, že kdo sedí blíž – vyhrál (třeba jeden z mála termínů, který se mi s ničím nekryje).

Někteří studenti naopak ještě v půlce zkouškového netuší, kdy jim konečně vyučující vypíše nějaké termíny a zda se na ně vejdou…

Máte podobné nebo jiné zkušenosti, které vám ztěžují studium? Napište nám o nich na poradci (zavináč) muni.cz!

Kontakty:
e-mail:
poradci@muni.cz

diskuzní fórum v IS

Facebook:
Studentští poradci

On-line konzultace:
Studentští poradci
  • pondělí 17:00–18:30
  • pátek 14:30–16:00

více...
Nabídka
Přijde Vám práce Studentských poradců zajímavá? Baví Vás pomáhat lidem? Chtěli byste se k nám připojit? Napište nám na poradci@muni.cz a dozvíte se víc. :)
Psychologická poradna
Internetová psychologická poradna zaměřující se na věci, na které jsou Studentští poradci krátcí. Fandíme jim v jejich záslužné činnosti.